Któż nie chciałby znać odpowiedzi na pytanie, jak być szczęśliwym, nie robiąc przy tym niczego. Wydaje się przecież, że się tak nie da, że musimy do czegoś dążyć, coś posiadać, coś udowadniać, być kimś, lub być jak ktoś, przecież musimy się w końcu ogarnąć. Marzę o Wielkim Ogarniaczu Życia odkąd usłyszałam o tym, że powstaje. Teraz mam go w swoich rękach i czuję te moc!

„Moje życie to chaos. Gdyby ktoś wynalazł Ogarniacz Życia, to otrzymałby nie tylko Nagrodę Nobla, ale też wszystkie moje pieniądze. Zwłaszcza, że jest koniec miesiąca. Myślę, że fakt iż w XXI wieku nie mamy Ogarniacza Życia, to wynik międzynarodowego spisku, bo żaden rząd nie chce byśmy się ogarnęli. A to podstawa wszelkiej działalności powinna być: ustalić co dziś trzeba zrobić, a co można. A czego się nie powinno, ale bardzo się chce, więc też można. Byleby jakiś ogląd tego był, żeby nie żyć w samozamotaniu i samozapętleniu”.

Tak Pani Bukowa rozpoczyna swoją pierwszą książkę i kto wie, może nie ostatnią? Na to po cichu liczę, bo Pani Bukowa od wielu miesięcy jest moją idolką 😊

„Nigdy nie odkładaj niczego na jutro. Odkładaj na wczoraj. Wczoraj nigdy nie nastąpi”

Kto Panią Bukową zna? Pewnie wielu z Was ma ją na Twarzoksiążce i codziennie dzięki niej jedzie do pracy w dobrym humorze, bo Pani Bukowa z Panem Bukiem ogarniają nam życie, chociaż nie znam nikogo, kto byłby bardziej nieogarnięty niż oni. Codziennie zabawne, czasami zdrowo pojechane, innym razem prześmiewcze, szydercze, pełne ironii, albo do bólu prawdziwe obrazki z naszego życia. Pani Bukowa codziennie przez krzywe zwierciadło obserwuje nas malutkich i punktuje absurdy tego świata.

„Jeśli czujesz się dziś szczupło. To nie schrzań tego i nie waż się”

Ale zbyt poważnie i filozoficznie 🙂 się zrobiło, a ta książką jest tak niepoważna i niefilozoficzna, a jednak grafiki są tak niezwykle celne w przesłaniu i choć gdzieś mogliście już coś podobnego przeczytać, w jakimś innym internetowym memie to tylko dzięki Pani Bukowej te bukowe memy stają się nam bliskie.

„Czasem, żeby poprawić kobiecie humor, wystarczy jakieś dobre słowo.
Coś jak czekolada. Albo wino. Albo pizza”

Każdy z nas jest jak Pani Bukowa lub Pan Buk. Pani Bukowa całe swe życie próbuje się ogarnąć i jest w tym swoim nieogarnięciu niezwykle przekonująca. Wielki Ogarniacz Życia jej autorstwa jest zatem zestawem prostych prawd, obśmiewa nasze przywary, absurdalne zasady i gonitwy za mało istotnymi sprawami, modami, zachęca do wyluzowania.

Ogarniacz Życia nie służy do urządzania życia pod linijkę. Ogarniacz Życia służy do tego, by na to życie spojrzeć z przymrużeniem oka, by się po prostu pośmiać, spuścić powietrze. Pewnie nawet Pani Bukowa nie myślała, o tym w ten sposób, być może pewne rzeczy wyszły jej przez przypadek, ale mówię ci Pani Bukowa, że wg mnie właśnie trafiłaś w sedno 🙂

„Kobieta potrafi cieszyć się  z niczego. A potem wziąć z tym ślub”

Bukowa zatem powie Wam jak nie robić kariery, jak nie przechodzić na dietę bezglutenową, jak się zmęczyć na wakacjach, jak się zbłaźnić na rozmowie kwalifikacyjnej, jak marnować czas w pracy i wiele, wiele innych sposobów na to, by życia sobie po prostu nie utrudniać i przejść przez nie w luźnych gaciach.

„Dwa najpiękniejsze słowa, które każdy chce usłyszeć… Jutro wolne”

Ta niebieskobiała, estetycznie wydana książeczka zawiera mnóstwo fajnych, wyszukanych z internetu sentencji i specjalnie na potrzeby tej publikacji napisane teksty, z charakterystycznym, podszytym ironią oryginalnym humorem, z którego znana jest Pani Bukowa.

Ta książeczka jest tak bez sensu, jak bezsensowna jest ludzka gonitwa za ideałami, za schematami, za życiem idealnym, za tym co niby trzeba, co niby się powinno. Ta książeczka jest jednocześnie bardzo prawdziwa, bo autorzy jasno i otwarcie mówią poprzez oryginalne obrazki o tym, co tak naprawdę wszyscy z nas myślą i robią, ale wielu boi się do tego przyznać.

Czy ta książka naprawdę ogarnie twoje życie? Oczywiście, że nie i to na pewno nie było celem autorów, ale ta książka na pewno poprawi ci humor, bo przecież to najlepiej wychodzi Pani Bukowej.

Sama Pani Bukowa mieszkająca w internetach jest dla mnie karykaturą współczesnych dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy pamiętają doskonale pewną bajkę z włóczykijem i smutnym duchem z wielkim, sinym kulfonem w tle i marzą o tym by dowiedzieć się, o co tak naprawdę chodzi w życiu, co się naprawdę liczy. Pani Bukowa mówi otwarcie, że tego nie wie i z tego powodu nie martwi się tym, co się powinno, musi lub wypada, właśnie dlatego jest szczęśliwa.

Dawno nie było tak fajnego antyporadnika na rynku książek, tak totalnie absurdalnego, że aż chce się go mieć! Spraw, by Pani Bukowa nie była tylko w twoim srajfonie, postaw ją sobie na półce i często do niej zaglądaj, zwłaszcza gdy ci się wydaje, że coś trzeba, coś musisz lub nie wiesz czego chcesz.

Tytuł: Wielki Ogarniacz Życia, czyli jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego

Autor: Pani Bukowa

Ilustracje i projekt okładki: Maciej Zaręba

Wydawnictwo: Flow books

Ilość stron: 299, [4] s.

Cena: od 29,99 zł

 

P.S. Cytaty oczywiście z książki „Wielki Ogarniacz Życia.”

 • Ana

  Kobieta potrafi cieszyć się z niczego… genialne! Uwielbiam Panią Bukową i chyba sprawię sobie ten poradnik! 🙂

 • Kocham Cię moje życie blog

  Miałam już przyjemność mieć w dłoniach i przyznam, że jest niesamowita 🙂

 • Zamówiona 🙂 Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie. Uwielbiam życiowe „porady” Pani Bukowej 😉

 • Aż się dziwie, że nie słyszałam o tej książce. Z chęcią się z nią zapoznam.

  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

 • To musi być mega książka. Zachecilas mnie do jej przeczytania. Ciekawa jestem złotych myśli Pani Bukowej.

 • no zapowiada sie genialnie 🙂 Pania Bukowa czasem na fb podgladam, jak chce szybko znalezc lek na rozbawienie, ale o ksiazce nie slyszalam 🙂 Swietna propozycja!

 • „Kobieta potrafi cieszyć się z niczego. A potem wziąć z tym ślub” ten cytat zdecydowanie pasuje do kobiet, szczególnie do takich, które boją się walczyć o pełnie szczęścia.

 • Paula Żyrafa

  o matko! to książka dla mnie!

 • Ewa

  Uwielbiam Panią Bukową! I już żałuję, że jeszcze nie zamówiłam tej książki. Muszę to nadrobić 😉

  • Karolina Jusińska

   Od wczoraj mozna ja zamowic, ksiegarnie wysylaja od dzisiaj. Cena juz od 21.99 zl w niektorych ksiegarniach internetowych

 • Coś czuję, że Pani Bukowa ma całkiem niezłe poczucie humoru 🙂

 • 8 FiT

  Nie słyszałem wcześniej o Pani Bukowej 😛 Dzięki za polecenie 😉

  • Karolina Jusińska

   wejdz na fejsa, jak masz, i wpisz Pani Bukowa albo Pan Buk. Zrozumiesz od razu 🙂

 • Holly Lu

  Nie znam dziewczyny, Ale recenzja jest zabawna i ciekawa.

  • Karolina Jusińska

   odnajdz na fejsie fanpage! Usmiejesz się 😉